Paweł Kukiz w "Uważam Rze": PO musi odejść! "Państwo polskie spadło w ruski las, w błoto. I nic! Zawołano „Polacy, nic się nie stało" | Wywiady

Polityka - Wywiady

AddThis Social Bookmark Button

fot. za Uważam RzeWszystko, wszystkie szyldy i nazwiska, łącznie ze mną, pełnią rolę wyłącznie służebną wobec Polski. Przecież ja mógłbym dalej być tam gdzie byłem, klaskać Platformie i żyć jak pączek w maśle. Ale nie mogę. Nie potrafię

- mówi o polityce, w rozmowie braćmi Karnowskimi w tygodniku "Uważam Rze", Paweł Kukiz, piosenkarz, autor tekstów, który właśnie wydał nową płytę "Siła i honor".

 

Artysta poddaje krytyce obecnie obowiązujący system partyjny w Polsce. Twierdzi, że nie mamy jako obywatele żadnego wpływu na decyzje poszczególnych liderów partyjnych, których nazywa "sekretarzami". Rozwiązanie widzi w okręgach jednomandatowych, likwidacji Senatu oraz silnej prezydenturze pozbawionej uwikłań partyjnych.

Podkreśla, że w sferze wartości najbliżej mu do Prawa i Sprawiedliwości, ale jest krytyczny wobec niektórych posunięć tej partii i "ludzi wokół prezesa". Chwali mocno "Solidarność" pod rządami Piotra Dudy. Jednak zdaniem Pawła Kukiza przede wszystkim Polacy powinni odsunąć od władzy Platformę Obywatelską. Stwierdza:

Byłem twardym żołnierzem Platformy, dziś uważam, że powinni  złożyć władzę, bo się po prostu nie nadają, są skompromitowani i niesłowni. Nie jestem naiwny, wiem, że polityka wymaga czasem kompromisów. Ale po kolei żadne obietnice nie były spełniane. Przysięgali, że wprowadzą wspomniane okręgi jednomandatowe – i nic.  Żeby być uczciwym przyznam,  że kilka ruchów  w obszarze zarządzania policja, spraw, które leżą mi na sercu, było dobrych.


Przełomem w ocenie PO przez artystę stał się 10 kwietnia 2010 roku:

Smoleńsk stał się dla mnie sprawą kluczową nawet nie ze względu na to kto zginął, ale dlatego, że państwo polskie spadło w ruski las, w błoto. I co? I nic! Zawołano „Polacy, nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało”- to był tylko wypadek. Przecież to jeży włos na głowie. Tu jest problem. To jest dowód na taką słabość państwa, że nie mam wątpliwości, iż obce służby mogą z nim robić co tylko chcą. I to żadna teoria spiskowa a zwykła logika.
(...)

Smoleńsk jest dla mnie dobitnym przykładem na to, że ta opcja polityczna, która teraz sprawuje władzę, w kwestiach zapewnienia bezpieczeństwa Państwa nie posiada żadnych do tego predyspozycji. Mamy do czynienia z tak niewyobrażalnym nagromadzeniem zaniechań, błędów, skandali, że  wg mnie PO sama siebie zdyskwalifikowała jako gwaranta zapewnienia Państwu niezawisłości. Weźmy taki „drobiazg” jak poprzedniego ministra obrony narodowej Bogdana Klicha. Za jego rządów w tym resorcie spadły cztery wojskowe samoloty: Mi, Bryza, CASA z całym dowództwem sił lotniczych, a wreszcie, na końcu, samolot z urzędującym prezydentem, z prezydentem na uchodźstwie, z dowódcami wojsk, z elitą państwową, elitą opozycji...

I dalej jest ministrem.

To jeszcze nic. Kiedy wreszcie odchodzi, to jako człowiek honoru, choć na miły Bóg, nie ma żadnego prawa do tego określenia

- podkreśla Kukiz. W rozmowie sporo miejsca zajmuje temat mediów i metod jakich front propagandowy obozu władzy używa do dyskredytowania osób krytycznych.

Polecamy całość w najnowszym, poniedziałkowym "Uważam Rze".

gim

Śledź(0)

Adres śledzenia tego komentarza

Komentarze (4)

Zapisz się do RRS tego komentarza
... , Niskooceniany komentarz [Pokaż]
...
0
Panie Pawle ,jak pan mógł występować z Ryżym ,POpierać Całą Bandę śmierdzieli.
Pan ,który opowiadał w programie TVP o historii ,Honorze ,pan z siebie zrobił BŁAZNA to pan wyduś z siebie .
POwiedz pan byłem Błaznem w PO ,pan mówi byłem twardym żołnierzem PO.
To znaczy bezrozumny Lemingiem , POwtarzam ...BŁAZNEM .
Przykro mi było patrzeć na pańskie występy i opluwanie opozycji ,teraz pan zmądrzał?
CZY pan rozumie jaką szkodę pan wyrządził Polsce ?
zachęcają ludzi dla ,których pan był,tak był autorytetem ,do głosowania na tych zdrajców z PO.
soms , 22 August 2012
...
0
my obywqtele nie tylko nie mamy wpływu na decyzje władzy,ale najczęściej nawet o tym nie wiemy co się robi,podpisuje i załatwia za naszymi plecami.Może już jesteśmy tą monarchią z królem Komorowskim jak się to marzy posłowi Żalkowi z PO,tylko zapomniano nas poinformować.
ksena , 21 August 2012
...
0
Panie Pawle,ma pan 100% racji. Mam nadzieję,że tak jak z innych opresji tak i z tej Polska wyjdzie obronną ręką, a wszystkich przestępców pogrążających nasz kraj w chaosie i uzależnieniach pociągnie się do odpowiedzialności karnej.Pozdrawiam serdecznie.
Piotr1973 , 20 August 2012

Napisz komentarz

mniejsze | większe

busy

Publicystyka