Wiara

Wiara

Wiara, etyka - Wiara

AddThis Social Bookmark Button

narkotyki, tabletki- Naturalną konsekwencją zażywania narkotyków jest zostanie w końcu ich dealerem. Tak wpadłem w przestępczy „światek” i zacząłem obracać się w środowisku gangsterskim - mówi Michał.

Więcej…

Wiara, etyka - Wiara

AddThis Social Bookmark Button

Krzyż w płomieniachCo najmniej 20 ataków przeciw obiektom chrześcijańskim odnotowano w ostatnich dniach w mieście Minja w środkowym Egipcie na południe od Kairu. „Islamiści spalili i zburzyli wszystko. Ich celem było usunięcie wszelkich śladów chrześcijan w tym mieście, łącznie z sierocińcami” – powiedział włoskiej agencji misyjnej AsiaNews jeden z mieszkańców miasta.

Więcej…

Wiara, etyka - Wiara

AddThis Social Bookmark Button

fot. Abby Walton/Flickr.comIstnieją z grubsza rzecz biorąc dwa sposoby patrzenia na rytuały. O ile dla agnostyka każdy rytuał jest rodzajem teatru, oddziałującego co najwyżej w sensie psychologicznym, artystycznym, czy może nawet satyrycznym, o tyle dla osoby wierzącej, jest istotne co z nią ten rytuał robi i ma to istotny wymiar duchowy, prowadzący drogą w górę lub w dół. Wakacje są niekiedy okazją do uczestnictwa w różnego rodzaju rytuałów inicjacyjnych.

Wiara, etyka - Wiara

AddThis Social Bookmark Button

New Age | fot. Free Digital Photo"Czy ktoś słyszał może o „Biblii XXI wieku”? Tak w pewnych środowiskach New Age nazywana jest księga Kursu Cudów. Ma ona jakoby służyć „psychoterapii duchowej”, zawiera 365 lekcji (po jednej na każdy dzień roku), a ich celem jest zmiana myślenia i powrót do szeroko rozumianej miłości…" - pisze w najnowszym numerze "Egzorcysty" Grzegorz Fels.

Więcej…

Wiara, etyka - Wiara

AddThis Social Bookmark Button

Świadectwo Pawła | fot. MorgueFile

Wszystko zaczęło się od doskwierającego braku poczucia własnej wartości. Miałem mnóstwo kompleksów, a do tego doszły problemy w szkole. Człowiek nosi w sobie ogromna potrzebę miłości, a rodzice nie zawsze potrafią ją okazać. W okresie dorastania po kolei upadły wszystkie autorytety. Autorytet ojca zawalił ze względu na nadużywanie przez niego alkoholu. Natomiast Kościół był dla mnie tylko instytucją, do której chodziło się ze względu na tradycję. Z tego powodu coraz bardziej zaczynało mnie fascynować zło zamiast dobra. W końcu ten kryzys wartości doprowadził mnie do zażywania narkotyków. U wtedy dopiero w czwartej klasie podstawówki.