Wiara, etyka

Wiara, etyka

AddThis Social Bookmark Button

fot. mat. organizatorówO szokującej napaści na modlących się ludzi z Krucjaty Różańcowej pisaliśmy już na portalu wPolityce.pl. Dziś publikujemy materiał filmowy udostępniony przez Krucjata Młodych, na którym widać jak do modlących się ludzi podchodzi wulgarny mężczyzna z piwem i oddaje na nich mocz. Na innym filmie z kolei prezentowane są utrudnienia, z jakimi Krucjata Różańcowa zmaga się w wielu miastach. Policja nie jest nastawiona przychylnie do modlitewnej inicjatywy.

Więcej…

AddThis Social Bookmark Button

Bł. Jan Paweł II | fot. WikipediaNie przeżyje pani tego porodu, proszę dokonać aborcji – to usłyszała od lekarza Emilia Wojtyła, gdy się okazało, że spodziewa się dziecka. Dzięki jej zdecydowanemu sprzeciwowi i determinacji, świat otrzymał papieża Jana Pawła II

AddThis Social Bookmark Button

narkotyki, tabletki- Naturalną konsekwencją zażywania narkotyków jest zostanie w końcu ich dealerem. Tak wpadłem w przestępczy „światek” i zacząłem obracać się w środowisku gangsterskim - mówi Michał.

Więcej…

AddThis Social Bookmark Button

FlagaZanzibaru | fot. Mysid, WikipediaKs. Joseph Anselmo Mwagambwa, katolicki ksiądz pracujący w Tanzanii, został oblany żrącą substancją. Obrażenia, jakich doznał kapłan są bardzo poważne – duchowny ma poparzoną twarz,  ramiona, ręce i nogi. Ofiara napadu znajduje się obecnie w szpitalu w Zanzibarze.

Więcej…

AddThis Social Bookmark Button

Krzyż w płomieniachCo najmniej 20 ataków przeciw obiektom chrześcijańskim odnotowano w ostatnich dniach w mieście Minja w środkowym Egipcie na południe od Kairu. „Islamiści spalili i zburzyli wszystko. Ich celem było usunięcie wszelkich śladów chrześcijan w tym mieście, łącznie z sierocińcami” – powiedział włoskiej agencji misyjnej AsiaNews jeden z mieszkańców miasta.

Więcej…