Panny Wyklęte - projekt bez "łzawych przegięć" | Twórczość

Kultura - Twórczość

AddThis Social Bookmark Button

Panny WyklęteProjekt Panny Wyklęte był w swojej genezie następstwem płyty Morowe Panny. Pomysł zainicjował prezes Fundacji Niepodległości, proponując stworzenie analogicznej płyty o Żołnierzach Wyklętych
Panny Morowe powstały na bazie współpracy Darka Malejonka z  Instytutem Pamięci Narodowej. Maleo Reggae Rockers wraz z m.in. Aleksandrą Agaciak "Lilu", Anną Brachaczek i Haliną Mlynkovą nagrali współczesną interpretacje Powstania Warszawskiego. Płyta nie odniosła jednak sukcesu w przeciwieństwie do następnego projektu Panien Wyklętych, odnoszących się bezpośrednio do Żołnierzy Wyklętych. 

Ja nie pamiętam takiej płyty, w której byłoby tyle piosenek, w których naprawdę o coś chodzi. Nie jakieś tam banalne coś czy "pitu pitu" ale te dziewczyny tak zaangażowane teksty napisały, tak się wczuły w dramat dziewczyn tych żołnierzy, tego całego potwornego okresu. Jednocześnie nie ma tam "łzawych przegięć". Są bardzo konkretne rockowe teksty, ta płyta jest nasycona takim fajnym rockowym buntem - mówi Michał Konarski.  


Posłuchaj całego Poranka WNET!

Śledź(0)

Adres śledzenia tego komentarza

Komentarze (0)

Zapisz się do RRS tego komentarza

Napisz komentarz

mniejsze | większe

busy

Publicystyka