Miasto 44" film o powstańcach | Twórczość

Kultura - Twórczość

AddThis Social Bookmark Button

fot. za Narodowcy.netW przyszłym roku odbędzie się premiera filmu Jana Komasy pod tytułem Miasto 44. Film będzie opowiadał historię młodych warszawiaków, których poznamy na krótko przed rozpoczęciem Powstania Warszawskiego.

Przy produkcji współpracują wciąż żyjący powstańcy, dzięki którym obraz ma w jak najrzetelniejszy sposób przedstawiać realia Powstania Warszawskiego.

Miasto 44 będzie filmem, w którym nie zabraknie efektów specjalnych, które tworzy firma Bolt, znana z współpracy przy efektach specjalnych w takich hitach jak Piraci z Karaibów czy Skyfall. Stanie się to za sprawą wysokiego, jak na polskie warunki, budżetu. Z kolei, pomimo zapowiadającego się hitu, reżyser nie chciał brać polskich aktorów-celebrytów i postawił na młodych, nieznanej szerszej publiczności artystów.

W związku z tym, w przyszłym roku z pewnością możemy liczyć na głośną pozycję w kinach, miejmy również nadzieję, że przy połączeniu nowoczesności z historycznym obrazem – nie dojdzie do zaniedbania realiów historycznych.

Za: Polska The Times

Śledź(0)

Adres śledzenia tego komentarza

Komentarze (0)

Zapisz się do RRS tego komentarza

Napisz komentarz

mniejsze | większe

busy

Publicystyka