Związkowcy biorą stolicę. Cztery dni protestów w Warszawie | Opinie

Społeczeństwo - Opinie

AddThis Social Bookmark Button

fot. NSZZ Solidarność

17 manifestacji, z czego sześć jeszcze dziś. Do tego miasteczko namiotowe, panele dyskusyjne, ale też transparenty i tłumy przed Sejmem i siedzibami ministerstw. W Warszawie ruszają protesty związkowców.

Przez najbliższe cztery dni związkowcy opanują Warszawę. W sumie zorganizują aż 17 manifestacji (tylko w środę będzie ich aż sześć). W planach mają jeszcze pikiety pod ministerstwami oraz rozbicie miasteczka pod Sejmem.

Szef OPZZ Jan Guz deklaruje, że manifestacje będą bardzo spokojne i merytoryczne. Zastrzega jednak, że podczas demonstracji może być głośno. Tłumaczy, że może to wynikać z "wysokiego niezadowolenia w społeczeństwie". Najgoręcej może być sobotę. Tego dnia ulicami przejdzie marsz gwiaździsty.

Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko polityce rządu organizują trzy największe centrale związkowe - NSZZ "Solidarność", OPZZ i Forum Związków Zawodowych. Związkowcy zarzucają rządowi, że nie liczy się z ludźmi pracy i forsuje bardzo niekorzystne dla nich rozwiązania. Wśród nich wymieniają wprowadzenie elastycznego czasu pracy i wydłużenie wieku emerytalnego. Związkowcy twierdzą także, że premier Donald Tusk nie chce z nimi współpracować.


MBW/Dziennik.pl/IAR

 

Śledź(0)

Adres śledzenia tego komentarza

Komentarze (2)

Zapisz się do RRS tego komentarza
...
0
Sląski najazd na W
george , 18 September 2013
...
0
NAJWYŻSZY CZAS ABY WZIĄĆ SIĘ DO CZYNÓW I POGONIĆ TO BYDŁO Z PARLAMENTU.
Kmicic , 12 September 2013

Napisz komentarz

mniejsze | większe

busy

Publicystyka