Kultura

Kultura - Kultura

AddThis Social Bookmark Button

Miesięcznik Polonia Christiana, nr 35Rozkwita moda na przedmioty odwołujące się do symboliki śmierci. Wokół nas coraz więcej trupich czaszek, kości, wampirzych kłów i złych duchów. Moda ta – niestety – nie ominęła również najmłodszych. O tym, co dzieje się z psychiką dziecka, które od urodzenia oswajane jest z „trupimi” symbolami pisze na łamach najnowszego numeru „Polonia Christiana” ks. Sławomir Kostrzewa.  Listopadowo – grudniowe wydanie pisma to lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców i wychowawców.

Więcej…

Kultura - Kultura

AddThis Social Bookmark Button

fot. A. Kulesza, Nasz DziennikZaledwie co piąta szkoła jest dostosowana do potrzeb sześcioletnich uczniów – raportuje NIK

Ministerstwo edukacji twierdzi, że badania NIK dotyczące szkół pod kątem przygotowania do przyjęcia sześciolatków nie są reprezentatywne. Typowaliśmy szkoły borykające się z problemami, które można nazwać powszechnymi – odpowiada Izba. I zapowiada kolejne kontrole.

Więcej…

Kultura - Antykultura

AddThis Social Bookmark Button

Premier Donald Tusk | fot. Kprm.gov.pl Kamil Sipowicz, partner Kory w rozmowie z Robertem Mazurkiem zdradza pikantne szczegóły z młodzieńczego życia premiera. "Chłopaki Tuska mieli najlepszą trawę w mieście" - wyznaje.

Kultura - Antykultura

AddThis Social Bookmark Button

fot. M. Marek, Nasz DziennikFilozofia chrześcijańska dobrze pojęta i właściwie metodologicznie uporządkowana zachowuje swój niekwestionowalny status naukowy, którego istotę stanowi m.in. metafizyka grecka i nauka katolicka, ale zjednoczone w ramach warsztatu nauk filozoficznych, bazujących np. na zasadzie przyczynowości.

Więcej…

Kultura - Antykultura

AddThis Social Bookmark Button

Kadr z filmu "Ksiądz 3D" | fot. za PoloniaChristiana.plKilka dni temu na ekranach polskich kin ukazał się najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej pt. „W imię...” Już wiele tygodni przed swą premierą, wywołał burzę w mediach. Wszystko ze względu na połączenie dwóch wątków. Dobrego i uduchowionego księdza z tendencjami homoseksualnymi. To kolejny film z serii: „nienawidzę porządku i Kościoła”.

Więcej…