Franciszek oficjalnie uznał cud za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Już wkrótce Papież-Polak zostanie kanonizowany! | Kościół

Wiara, etyka - Kościół

AddThis Social Bookmark Button

Bł. Jan Paweł II | fot. Wikimedia Commons- Papież Franciszek oficjalnie uznał cud papieża Jana Pawła II - poinformował Watykan. Oznacza to, że papież-Polak zostanie świętym - informuje TVN24.

Papież Franciszek oficjalnie zgodził się na ogłoszenie dekretów kanonizacyjnych. Jak poinformował Watykan, Jan Paweł II zostanie kanonizowany razem z swoim poprzednikiem, Janem XXIII, który był papieżem w latach 1958-63.

Na razie nie znana jest data kanonizacji, ma ona zostać ustalona na specjalnym konsystorzu. Niektórzy komentatorzy włoskich mediów mówią o dwóch datach: 24 listopad (koniec Roku Wiary) oraz 8 grudnia (uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny). Oficjalną datę ustali osoboście papież Franciszek.

Rzecznik Watykanu potwierdził nieoficjalne doniesienia mediów o tym, że do kanonizacji Jana Pawła II wybrano przypadek niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia uzdrowienia kobiety cierpiącej na tętniaka mózgu - Floribeth Mory Diaz z Kostaryki. - To przypadek wyjątkowy i spektakularny, bo - jak wyjaśnił postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego ksiądz Sławomir Oder - kobieta oglądała 1 maja 2011 roku transmisję z beatyfikacji Jana Pawła II i zaczęła się do niego modlić. Doznała nagłego uzdrowienia - powiedział ks. Oder polskim dziennikarzom.


sm/TVN24

 

Śledź(0)

Adres śledzenia tego komentarza

Komentarze (0)

Zapisz się do RRS tego komentarza

Napisz komentarz

mniejsze | większe

busy

Publicystyka