Niezalezna.pl: II Konferencja Smoleńska odbywa się mimo ogromnych ataków | Katyń II

Wydarzenia - Katyń II

AddThis Social Bookmark Button

fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta PolskaII Konferencja Smoleńska odbywa się mimo ogromnych ataków, deprecjonowania, wyśmiewania – mówi w rozmowie z Telewizją Gazeta Polska VD Ewa Kochanowska, wdowa po prof. Januszu Kochanowskim, który zginął w 10 kwietnia 2010 roku. Nasi reporterzy rozmawiali również m.in. z posłem Antonim Macierewicz, Andrzejem Melakiem i Piotrem Walentynowiczem. Wysłuchaj wszystkich komentarzy!!!
Jak zauważył Andrzej Melak, brat ofiary katastrofy smoleńskiej śp. Stefana Melaka, przewodniczącego Komitetu Katyńskiego, przedstawione podczas konferencji referaty cechuje wielka merytoryczność oraz brak jakichkolwiek oznak upolitycznienia. - Prof. Piotr Witakowski z Akademii Górniczo‐Hutniczej pokazał kilka katastrof samolotowych i powstałe w ich wyniku szkody w terenie. Przedstawił, że gdy samolot o tej masie uderza w ziemię powinien powstać krater o szerokości i głębokości kilku na kilkadziesiąt metrów. Przedstawił także zdjęcia samolotu, który wylądował na plecach, i gdzie wszyscy pasażerowie zostali uratowani. Pokazał także zdjęcia z wypadku samolotu w Lesie Kabackim. Gdzie samolot wyciął 370 metrów bieżących lasu o szerokości 50 m. Pracował jak kosiarka, niszcząc wszystko po drodze. A już wielkim zaskoczeniem były pokazane zdjęcia, gdy samolot uderza w wieżę stalową w Waszyngtonie w 2001 r. i zostawia otwór, odwzorowanie prawie całego swojego kształtu – relacjonował Melak.

- II Konferencja Smoleńska odbywa się mimo ogromnych ataków, deprecjonowania, wyśmiewania – zauważyła Ewa Kochanowska. Zwróciła się też z apelem: - Na tej konferencji przedstawiane są niezwykle interesujące materiały dotyczące katastrofy. Mój apel kieruje do rektorów wyższych uczelni, do ministra szkolnictwa wyższego, z prośbą o wsparcie tych badań. Są one bardzo poważne. Jakkolwiek kierują światło w inną stronę, niż dotychczas przyjęte teorie. Wymagają bardzo wiele uwagi i wsparcia.

Na pytania reportera Telewizji Gazety Polskiej VD odpowiedzieli również wnuk śp. Anna Walentynowicz – Piotr Walentynowicz, oraz szef zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, poseł PiS Antoni Macierewicz.

- Nie ma wątpliwości, że największe znaczenie ma referat pana Chrisa Ciszewskiego, który jest wynikiem prac całego zespołu badawczego z University of Georgia. I był już weryfikowany na konferencjach międzynarodowych w Stanach Zjednoczonych. (…) Ten referat udowadnia to co było wielokrotnie wskazywane, choć bez takiej siły dowodowej jak ta, która dzisiaj została przedstawiona. Że brzoza w żaden sposób nie mogła być przyczyną tej tragedii. Jak wynika z badań profesora Ciszewskiego i całego zespołu wokół niego skupionego, brzoza została złamana już na pewno przed 5 kwietnia 2010 r. – powiedział poseł Macierewicz.

Wszystkich wypowiedzi można wysłuchać tutaj

 

Autor: Olga Alehno
Żródło: niezalezna.pl

Śledź(1)

Adres śledzenia tego komentarza

1. dalyan villa kiralama
"[...]Niezalezna.pl: II Konferencja Smole??ska odbywa si?? mimo ogromnych atak??w | Katy?? II[...]"

Komentarze (0)

Zapisz się do RRS tego komentarza

Napisz komentarz

mniejsze | większe

busy

Publicystyka