Tupolew został zestrzelony" | Katyń II

Wydarzenia - Katyń II

AddThis Social Bookmark Button

TU154N | fot. Joymaster (Wikipedia)Samolot Tu-154 z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim na pokładzie został zestrzelony – uważają niezależni eksperci. Autorzy raportu pt. „Zbrodnia Smoleńska. Anatomia zamachu” odpowiadają na pytania, których rządowa komisja Jerzego Millera nie odważyła się nawet postawić. Ich praca pokazuje masę błędów i zaniechań popełnionych w oficjalnym badaniu. Dowodzi, jaką farsą było badanie tej sprawy przez rządy Rosji i Polski.

 

Okładka książki "Zbrodnia smoleńska. Anatomia zamachu"

Autorzy raportu stwierdzają: „Przyczyną katastrofy był wybuch nad samolotem głowicy konwencjonalnej rakiety z ładunkiem termobarycznym” (s. 730). Wyniki ich międzynarodowego śledztwa opublikowało Wydawnictwo Antyk Marcina Dybowskiego. Raport wskazuje dowody oparte m.in. na rekonstrukcji przebiegu katastrofy, relacjach świadków, analizie szczątków i badaniach ciał ofiar. Eksperci wykonali ogromną pracę. Czerpali informacje ze źródeł polskich, rosyjskich, amerykańskich i z innych krajów.  

Teksty wstępne do raportu napisali Wiktor Suworow, były oficer GRU, oraz Eugene Poteat, prezydent Stowarzyszenia Byłych Oficerów Wywiadu USA.


Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 
Autor: tś | Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Książkę można nabyć min. w wydawnictwie Antyk: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016422-23010000.html

Śledź(0)

Adres śledzenia tego komentarza

Komentarze (2)

Zapisz się do RRS tego komentarza
...
0
masz racje bo skierowano go nie na lotnisko tylko w lasek gdzie mało gapiów a po drugie tacy ludzie nie giną, zginąć to może robotnik na budowie albo pieszy na pasach.
ryszard1 , 04 October 2013
...
0
A czy nie mógł być wysadzony przez ładunek wcześniej w nim ukryty?

AdNovum
AdNovum , 02 October 2011

Napisz komentarz

mniejsze | większe

busy

Publicystyka