Szokujący atak na Krucjatę Młodych. Czy wrocławska policja zrobiła cokolwiek, by złapać napastnika, który oddał mocz na modlących się? ZOBACZ FILM | Etyka

Wiara, etyka - Etyka

AddThis Social Bookmark Button

fot. mat. organizatorówO szokującej napaści na modlących się ludzi z Krucjaty Różańcowej pisaliśmy już na portalu wPolityce.pl. Dziś publikujemy materiał filmowy udostępniony przez Krucjata Młodych, na którym widać jak do modlących się ludzi podchodzi wulgarny mężczyzna z piwem i oddaje na nich mocz. Na innym filmie z kolei prezentowane są utrudnienia, z jakimi Krucjata Różańcowa zmaga się w wielu miastach. Policja nie jest nastawiona przychylnie do modlitewnej inicjatywy.

CZYTAJ TAKŻE: Wszelkie granice zostały już zatarte? Szokujący atak na Krucjatę Różańcową. Mężczyzna oddał mocz na modlących się. ZOBACZ ZDJĘCIA

Przypomnijmy, modlący się ludzie we Wrocławiu stanęli na rynku i zaczęli odmawiać różaniec w ramach odkupienia za grzech homoseksualizmu. Na filmie nagranym w czasie tej akcji słychać, jak w pewnej chwili do modlących się ludzi zaczyna krzyczeć wulgarnie mężczyzna z kuflem w ręku. Grozi działaczom Krucjaty Różańcowej mówiąc m.in., że odda na nich mocz.

Chwilę później podchodzi bliżej modlących się i rzeczywiście publicznie oddaje mocz na działaczy Krucjaty. Potem w sposób nieskrępowany oddala się z miejsca zdarzenia. Od początku mężczyzna zachowuje się jakby nie był trzeźwy.

ZOBACZ FILM!

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Jak piszą działacze Krucjaty Różańcowej próba zainteresowania policji zdarzeniem nie przyniosła rezultatów. Mężczyzna nie dość, że dokonał czynów gorszących oraz zaatakował modlących się ludzi, to dodatkowo w miejscu publicznym spożywał alkohol. Mimo tego policja nie była interesowana jego zatrzymaniem.

Co policja zrobiła w tej sprawie? Materiał zdjęciowy i filmowy pozwala na identyfikację napastnika. Czy policja się tym zajęła? Jakie kroki poczyniła?

Jak wskazuje inny materiał filmowy w kontaktach z Krucjatą Młodych policjanci zajmują się raczej utrudnianiem odprawiania modlitw w miejscach publicznych, a nie zapewnieniem spokoju osobom odmawiającym różaniec.

ZOBACZ FILM!

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Opublikowano za pch24.pl

Śledź(0)

Adres śledzenia tego komentarza

Komentarze (0)

Zapisz się do RRS tego komentarza

Napisz komentarz

mniejsze | większe

busy