Tomasz Kaczmarek dla niezalezna.pl: używając wojska, Tusk chce wywołać zamieszki | Bezpieczeństwo

Państwo - Bezpieczeństwo

AddThis Social Bookmark Button

fot. Patryk Luboń/Gazeta Polska

- Ten projekt potwierdza moje wcześniejsze obawy, że Donald Tusk świadomie dąży do sprowokowania 11 listopada zamieszek, które mogą doprowadzić do tragedii - mówi Tomasz Kaczmarek. Poseł komentuje ujawniony przez portal niezalezna.pl projekt zarządzenia premiera, przewidujący użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.
- Zabezpieczenie obu imprez nie tylko przez policję, ale i przez wojsko, znacznie powiększy koszty oraz wywoła dodatkowe napięcia, co może skończyć się tragicznie - dodaje w rozmowie z portalem niezalezna.pl Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz policji i CBA.

Poseł PiS przypomina: - Już wcześniej zwracałem uwagę, że organizacja konferencji klimatycznej w dniu, w którym Polacy świętują odzyskanie niepodległości, nie miało żadnego uzasadnienia. Złożyłem w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, wskazując, że premier Tusk i minister środowiska Marcin Korolec świadomie sprowadzają zagrożenie na zdrowie i życie osób, które 11 listopada będą chciały wziąć udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Jak ujawnił dziś portal niezalezna.pl - Donald Tusk skierował 18 września 2013 r. do MSW projekt zarządzenia, przewidujący użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej "do udzielenia pomocy policji". Żołnierze mają zabezpieczać i demonstracje patriotyczne, i odbywający się w tym czasie szczyt klimatyczny.

W uzasadnieniu szef rządu napisał: "[...] wstępna kalkulacja sił i środków przewiduje, że skutecznym sposobem eliminacji potencjalnych zagrożeń na terenie RP będzie wykorzystanie do wsparcia działań Policji sił i zasobów pozostających w dyspozycji Żandarmerii Wojskowej" [...] "projekt ten będzie również testem dla służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w zakresie właściwego zapobiegania i przeciwdziałania zidentyfikowanym ryzykom, a także likwidacji wszelkich źródeł napięć i niepokojów społecznych".

 

Autor: wg
Żródło: niezalezna.pl

Śledź(0)

Adres śledzenia tego komentarza

Komentarze (1)

Zapisz się do RRS tego komentarza
...
0
Tusk nie frajer, nie głąb., dokładnie wyreżyserował Święto Niepodległości. Będzie lała się krew. Zrobił świadomą prowokację. Uznaje, że Polska to nie normalność.
nitup , 26 September 2013

Napisz komentarz

mniejsze | większe

busy