Polska szkoła pełna narkotyków | Antykultura

Kultura - Antykultura

AddThis Social Bookmark Button

narkotyki"Rzeczpospolita" alarmuje: - Co trzeci uczeń przyznaje, że w szkole zażywa się narkotyki. Drastycznie rośnie liczba związanych z tym przestępstw. Gazeta powołuje się na raport NIKu.

Prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski mówi dla "Rzeczpospolitej": - W Polsce jest budowany system profilaktyki narkotykowej, ale jakość zajęć prowadzonych w szkołach jest wciąż niewystarczająca. Zbyt często profilaktyka ogranicza się do lekcji wychowawczych prowadzonych przez nieprzeszkolonych w tym zakresie nauczycieli.

Z raportu NIK do którego dotarłdziennik, wynika, że pośród 11,5 tys. uczniów ponad 31 proc. było świadkiem zażywania narkotyków w szkole lub słyszało o tym z wiarygodnego źródła. Natomiast 17 proc. widziało, jak narkotyki ktoś sprzedawał ich kolegom. Co trzeci nauczyciel przyznał, że tam, gdzie pracuje, narkotyki są problemem. Z badanych szkół przez NIK co w trzeciej przynajmniej raz wzywano policjantów z powodu narokotyków.

Co powoduje, że narokotyki są modne wśród młodzieży? Tomasz Gogacz, dyrektor gimnazjum nr 13 w Radomiu mówi wprost: "To celebryci i niektórzy politycy nakręcają spiralę. Mówią, że marihuana jest cool. Coraz trudniej przekonać młodzież, że narkotyki są złe. Dyrektor chce wprowadzić, za zgodą rodziców, badania uczniów na obecność narkotyków.


sm/Rzeczpospolita

Śledź(0)

Adres śledzenia tego komentarza

Komentarze (1)

Zapisz się do RRS tego komentarza
...
0
Nie ma się co dziwić. W końcu szkoła jest za darmo a sprawy z narkotykami ma rozwiązywać państwo. Czyli jest odwrotnie niż powinno być. To rodzic powinien wychowywać swoje dziecko i reagować klapsem na takie wybryki bo jak płacił za szkołę to by na pewno pilnował czego się uczy i co robi.
GrzegorzZ Olszyny , 25 September 2013

Napisz komentarz

mniejsze | większe

busy

Publicystyka